Viessmann, s. r. o. (vykurovanie24.sk)

Viessmann, s. r. o. (vykurovanie24.sk)

Tému ohľadom šetrenia nákladov na vykurovanie, spotrebu plyny či elektrickej energie preberá každá domácnosť. V súčasnosti sú rôzne možnosti, kedy môže byť vykurovanie lacnejšie a účinnejšie a to napríklad aj vďaka obnoviteľným zdrojom energie. Obnoviteľné zdroje energie dokážu navyše šetriť životné prostredie, čo môžu oceniť aj budúce generácie. Domácnosti majú viacero možností na vykurovanie svojho domu a to napríklad pomocou tepelného čerpadla, solárnych panelov, hybridného vykurovania, vykurovaním plynom či olejom, pomocou dreva alebo peliet alebo pomocou palivových článkov. Ten kto hľadá novú spôsob vykurovania má na výber mnoho spôsobom avšak treba sa poradiť s odborníkom, ktorý vám profesionálne poradí, ktorý zo spôsobov vykurovania je pre vás tá najlepší.

Výhody a nevýhody jednotlivých spôsobov vykurovania

Všetky spôsoby vykurovania majú svoje výhody a tiež aj nevýhody. Preto je dobré si dobre premyslieť, ktorý spôsob je pre vás vhodný a efektívny. Výhody tepelného čerpadla spočívajú v tom, že vykurovanie pomocou tepelného čerpadla dosahuje nízke náklady na samotné kúrenie, nezávislosť od kolísania cien fosílnych nosičov, možnosť využiť štátnu dotáciu, šetrí životné prostredie a tepelné čerpadlo tiež ponúka nenáročnú údržbu. Nevýhodou sú vysoké obstarávacie náklady alebo potreba povolenia na využívanie. Výhody solárneho vykurovania domácnosti spočívajú v tom, že pracujú výlučne s obnoviteľným zdrojom energie, žiadne náklady na palivo a tiež možnosť získať štátnu dotáciu. Nevýhody spojené s týmto spôsobom vykurovania sú v tom, že je potrebná plocha na umiestnenie strechy bez tienenia, nutnosť mať dostatočný prísun slnečného žiarenia a taktiež vysoké obstarávacie náklady. Obľúbený spôsob vykurovania v slovenských domácnostiach je tiež vykurovanie plynom, ktorého výhody sú v nízkych obstarávacích nákladoch, priestorovo úspešnej inštalácie, možnosť vykurovať aj s bioplynom čo je navyše ekologické. Nevýhoda spočíva v závislosti od fosílnych palív, potrebnej plynovej prípojky a nepredvídateľných cien plynu. Ďalší obľúbený spôsob ako zabezpečiť v domácnosti teplo je kúrenie pomocou dreva. Výhody, ktoré tento spôsob ponúka sú napríklad v použití obnoviteľných zdrojov energie, nezávislosť od fosílnych palív avšak pri tomto spôsobe vykurovania je potrebné mať priestor na skladovanie dreva a taktiež aj dobrú manuálnu zručnosť. Vykurovanie pomocou peliet sa vyznačuje rovnakými výhodami a nevýhodami ako pri použití dreva.

Viessmann, s.r.o.

Pri výstavbe novostavby alebo rekonštrukcii vykurovacích systémov sa neváhajte obrátiť na odborníkov, ktorí majú s vykurovacími systémami dlhoročné skúsenosti. Na internetovej stránke www.vykurovanie24.sk nájdete bohatý sortiment, skúsenosti, tipy a triky pre efektívne vykurovanie.

Spoločnosť Viessmann, s. r. o.

Sídlo: Ivanská cesta 30/A, 821 04 Bratislava

Telefón: (02) 32 23 01 00

E-mail: viessmann@viessmann.sk

IČO: 31388841

DIČ: 2020330191

Comments are closed.