Urýchli vetranie skoršie vyschnutie novostavby?

Urýchli vetranie skoršie vyschnutie novostavby?

Stavebári veľmi dobre vedia, koľko vody do seba vpije taká novostavba, a podľa toho prispôsobujú aj rôzne stavebné práce, no často sa stretávajú s tým, že majitelia, ktorým rodinné domy stavajú sú nedočkaví a príliš im rady o tom, ako nie je dobré sa uponáhľať neveria a potom na to sami majitelia doplatia. Vetranie je základom každej novostavby a nielenže vie pomôcť, dokonca je nevyhnutnosťou pre novostavby. 

Prečo je vetranie dôležité? 

Poďme pekne od začiatku, stavba rodinného domu je náročný a zdĺhavý proces, odjakživa to tak bolo a tak by to malo aj ostať, so stavbou rodinného domu sa neoplatí ponáhľať, pretože je nevyhnutnosťou aby zostala po všetkých mokrých procesoch poriadne suchá. Samozrejme do rodinného domu sa nikdy nesťahujete až vtedy, keď je poriadne vyschnutý, pretože je to nemožné, proces sušenia stavby trvá pri novostavbách aj 5 rokov, všetko závisí však od toho, ako vašu nehnuteľnosť vetráte. Vetranie a kúrenie sú jediné dve činnosti, ktoré vám pomôžu prirodzene nehnuteľnosti riadne preschnúť. Vetranie samé o sebe je dôležité už od doby, kedy máte stavbu uzatvorenú, takže odkedy máte namontované okná a dvere na vašom dome, odvtedy je potrebné začať s riadnym a efektívnym vetraním. 

Ako správne vetrať? 

Veľmi dôležitý je aj spôsob vetrania, pretože nie každé vetranie je správne. Napríklad vetranie na vetračke úplne vypustite, takéto vetranie nemá žiadny efekt pre vyschnutie stavby, vetrať musíte nárazovo, teda je treba urobiť v dome prievan na 15 minút a potom okná pozatvárať, takéto vetranie by ste mali opakovať pár krát za deň v pravidelných intervaloch.

Tips for Home Window Safety | Allstate

Ak už máte možnosť vo vašej stavbe aj kúriť, potom začnite aj s kúrením. Nezabúdajte, že platil všeobecné pravidlo pri novostavbách, bez ohľadu na to, či v nich už bývate alebo nie, je treba kúriť na maximum a vetrať na maximum, iba vtedy naštartujete schnúce procesy. Ak sa chcete o tom, ako by malo vetranie vyzerať, alebo prečo je vetranie naozaj dôležité, alebo ako si vetranie uľahčiť, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://zivotpodstrechou.sk/zdrave-byvanie/nie-je-vetranie-ako-vetranie-typy-ventilacii/. Naozaj dajte na rady odborníkov a vetranie nikdy nezanedbávajte, ak nebudete počúvať odborníkov, uškodíte len sami sebe a to určite nemáte v záujme. 

Comments are closed.