MARD, s. r. o.

MARD, s. r. o.

Leto je obdobie kedy sa pivo pije ešte viac ako inokedy. Teplé počasie si pýta akési osvieženie, ktoré pivo dokonale prináša. Ale čo tak uvariť si svoje pivo v pohodlí domova? Nič nie je jednoduchšie a svoje pivo môžete mať hotové do hodinky. Vďaka svojmu pivu budete na leto pripravený a nezaskočí vás ani zavreté pohostinstvo alebo supermarket. Na prípravu svojho piva pritom nepotrebujete drahý sortiment ani suroviny. Pre začiatočníkov sa odporúča varenie piva z mladinového koncentrátu a pre pokročilých milovníkov piva je to z chmeľu, sladu, jačmeňa a kvalitnej vody.

So svojím pivom si príde na svoje každý

Svetlé pivo v sklenenom poháriNiet sa čomu čudovať. Svoje pivo si môžete spraviť v akomkoľvek pivnom štýle, farbe, obsahu alkoholu či príchuti. Na trhu je množstvo mladinových koncentrátov či vyberaných chmeľov, ktoré uspokoja chuťové bunky aj toho najnáročnejšieho pivára či pivárky. Na výber je z mladinových koncentrátov napríklad pivného štýlu Stout, Pilsner, Bohemian, IPA, Ale alebo osviežujúci ovocný Cider. V ponuke pivovarov je tiež aj mladinový koncentrát pre celiatikov a teda bez lepku. Okrem mladinového koncentrátu budete potrebovať ešte kvalitnú vodu, pivné kvasnice, kvasný cukor a dezinfekciu. Aby ste mali svoje pivo kde uvariť budete potrebovať ešte fermentačnú nádobu. Fermentačná nádoba je vyrábaná vo viacerých veľkostiach a to od 9 litrov až do 30 litrov. Avšak mladinové koncentráty sú väčšinou vyrábané na 23 litrov, preto sa viac oplatí väčšia fermentačná nádoba. Fermentačné nádoby tiež bývajú aj v rôznych štýloch a tvaroch. Môže to byť napríklad v tvare slzy, pivného súdku alebo klasickej uzatvárateľnej nádoby. Fermentačná nádoba by však určite mala byť praktická, funkčná a vhodné je, aby nezabrala veľký priestor. Vďaka optimálnej veľkosti sa dá ľahšie schovať do skrine alebo pivnice.

Svoje domáce pivo máte hotové približne do hodinky. Dlhšie však trvá proces kvasenia, ktorý prebieha v dvoch fázach a to v primárnom a sekundárnom kvasení. Obidve kvasenia musia prebehnúť správne, aby sa pivo podarilo.

Všetok potrebný sortiment, suroviny a návody na domáce varenie piva nájdete na internetovej stránke www.Domáci-pivovar.sk . Nájdete tam viacero štýlov fermentačných nádob, mladinové koncentráty z rôznych kútov sveta a tiež bohatú ponuku ďalšieho sortimentu potrebného na prípravu piva. Medzi tento sortiment patrí napríklad praktický hustomer, teplomery, miešadlo či stáčač. Neváhajte a urobte si pivo ešte dnes, nech ste na leto dobre pripravený.

Comments are closed.