Smart Sport, s. r. o.

Smart Sport, s. r. o.

Ako určite viete, hokej je tvrdá hra na ľade a spoluhráči sa medzi sebou rozhodne nešetria. V zápale hry často dochádza k narazeniu, pádu či iným situáciám, kedy je možné ľahko sa zraniť. Aby sa mohol hráč počas celej hry cítiť maximálne bezpečne, potrebuje kvalitnú hokejovú výstroj. Hokejová výstroj ho totiž dokáže ochrániť. Na to, aby sa pri hre predišlo zraneniu však slúžia najmä hokejové chrániče. Tie by mali byť rozmiestnené po celom tele tak, aby chránili všetky dôležité časti tela. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako si vybrať túto dôležitú súčasť hokejovej výstroje.

Hokejové chrániče pre ruky, lakte a ramená

Hokejová výstroj a jej súčasti
Vybavenie hokejovej výstroje

Teraz sa bližšie pozrieme na hokejovú výstroj pre vrchnú časť tela. Tú zahŕňajú najmä chrániče pre ruky, lakte a ramená. Samotné ruky chránia hokejové rukavice. Čo sa týka chráničov ramien, tie sú zložitejšie. Musia totiž chrániť ramená, bicepsy, chrbticu a hrudník. Tu je dôležité najmä to, aby vám táto časť hokejovej výstroje dobre sedela. Chrániče ramien sa vyberajú podľa veľkosti a nesmú vám byť príliš veľké, no ani príliš malé. Ich obliekanie je jednoduché. Väčšinou sa upevňujú prostredníctvom suchého zipsu umiestneného na viacerých miestach. Nemenej dôležité pri výbere hokejovej výstroje sú chrániče lakťov. Tie chránia lakťový kĺb pri tvrdom páde na ľad. Pri tomto chrániči rovnako platí, že musí správne sedieť. Nesmie sa hráčovi obtáčať okolo ruky, no nemal by ani ruku škrtiť.

Hokejová výstroj pre dolnú časť tela

Hokejové chrániče pre spodnú časť tela zahŕňajú hlavne chrániče predkolien. Tie sa rozdeľujú na chrániče kolena a predkolenia. Koleno je veľmi dôležitou časťou tela a preto je potrebné, aby bolo pri takejto tvrdej hre maximálne chránené. Chránič kolena je vyrobený zo špeciálneho plastu, ktorý sedí priamo na koleno. Zvnútra sa nachádza výstelka, ktorej úlohou je tlmiť nárazy pri pádoch. Chránič predkolenia chráni holennú kosť. Skladá sa z podobných častí ako chránič kolena. Je rovnako vyrobený so špeciálneho plastu a vďaka jeho tvaru sa hráč pri hre cíti pohodlne.

Všetky typy chráničov je možné dostať podľa toho, akú úroveň hokeja hráte. Nezabúdajte však na to, že vaša hokejová výstroj vám musí správne sedieť. Vyberte si tú najlepšiu na https://www.hokejovekorcule.sk/.

Základné informácie o firme Smart sport s. r. o.

Adresa: Jána Smreka 11, 841 08 Bratislava

Telefón: +421 903 749 625

e-mail: info@hokejovekorcule.sk

IČO: 51053241

Comments are closed.