Pár rád ako si vybrať zváračku

Pár rád ako si vybrať zváračku

Potrebujete si kúpiť spoľahlivú zváračku, ale zváracia technika je pre vás téma nepoznaná a teda v nej trochu tápete a neviete sa rozhodnúť podľa čoho by ste si mali vybrať zváračku vhodnú pre vás? Práve v tomto článku vám dáme pár stručných rád, ktoré by vám pri rozhodovaní pri zváracej technike mohli pomôcť. Pred výberom zváracej techniky, musíte poznať účel, na ktorý ju potrebujete využiť. Ak účel poznáte viete lepšie vybrať zváraciu metódu stvorenú presne pre váš účel.

Podľa čoho sa rozhodnúť?

Zváracia technika a doplnkový sortiment
Výber zváracej techniky a elektród

V prvom rade je dôležité, aby zváracia technika, ktorú si vyberiete, obsahovala zaťažovateľ, ktorý bol meraný pri teplote 40 stupňov celzia. Ide o dôležitejší parameter ako je maximálny zvárací prúd. Zaťažovateľ nám zjednodušene ukazuje, koľko môžeme zvárať pri určitom „zaťažení“ zváračky pri teplote okolia 40 stupňov a teda vieme si časovo odsledovať, koľko pri maximálnom výkone zvárame a koľko potrebuje potom zváračka na „vychladnutie“. Od toho sa odvíja množstvo vykonanej práce s takouto zváračkou, čím horšiu zváračku kúpite, tým menej práce urobíte a tým viac finančných prostriedkov miniete. Ak je zváracia technika testovaná pri teplote okolia 40 stupňov, a bežne sa pracuje v 20 tich stupňoch, čas použiteľnosti sa nám predlžuje a čas ochladnutia sa nám skracuje, čo v praxi znamená, že dokážete vyrobiť väčšie množstvo práce, prostredníctvom efektívnej a kvalitnej zváracej techniky.

Dôležitý parameter kvalita

Pri výbere vhodnej zváracej techniky pre vás, je nevyhnutné dbať na kvalitu zváracej techniky, teda zváracia technika musí byť vyrobená z kvalitných materiálov a za kvalitného výrobného procesu. Ak nie ste odborník na zváračky, je potrebné vyberať si kvalitné spoločnosti, ktoré majú vo svojom tíme odborníkov, ktorí vám dokážu ochotne pomôcť s typom zváračky, pretože zváracia technika sa rozdeľuje podľa toho, na aký účel ju potrebujete a teda akú zváraciu metódu potrebujete využiť. Ak hľadáte kvalitnú spoločnosť, ktorá ponúka kvalitné produkty a zároveň ma odborní a kvalitní personál, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.interweld.sk/. 

INTERWELD spol. s r.o.

Úžiny 16

831 06 Bratislava 35

IČO: 22662537

Tel.: +421 (0) 2 4488 7946

e-mail: interweld@interweld.sk

Comments are closed.