Ortopedické matrace sú cestou k plnohodnotnému spánku

Ortopedické matrace sú cestou k plnohodnotnému spánku

Kvalitný a plnohodnotný spánok je súčasťou zdravého životného štýlu. Aby ste boli v dobrej fyzickej a psychickej kondícii, tak by ste nemali zanedbávať základné piliere zdravia. Medzi ne patrí bohatá a pestrá strava vzhľadom k výživovým hodnotám, aktívny pohyb, minimálny stres, psychická pohoda a dostatočný spánok. Práve posledná podmienka je mnohokrát podceňovaná a dĺžka spánku sa skracuje na úkor iných povinností. Z dlhodobého hľadiska je tento stav neúnosný a v mnohých prípadoch prináša zdravotné problémy. Kvalitu spánku a jeho význam netreba podceňovať a k jeho dosiahnutiu výrazným spôsobom prispievajú ortopedické matrace.

Pri výbere matraca prihliadajte aj na váhovú kategóriu 

Ortopedické matrace pre boľavú chrbticu
Výber ortopedických matracov

Na trhu existuje široké spektrum matracov pričom výber toho správneho nemusí byť úplne jednoznačný. V prvom rade je dôležité určiť správny rozmer. V prípade, že máte štandardnú výšku, tak si môžete vybrať z bežne používaných matracov, ak však patríte medzi tých ľudí ktorým trčia nohy z postele, tak by ste si určite mali zadovážiť predĺženú verziu. V prípade, že máte dvojlôžko, môžete staviť na jeden spoločný matrac, vďaka čomu vám nebude pri ležaní prekážať spoločná predeľovacia časť. Dôležité je však pri výbere myslieť na to akej ste váhovej kategórie, aby vám spoločný matrac vyhovoval obom. Skvelým riešením ktoré prihliada aj na zdravotnú stránku zákazníka je ortopedický matrac. Tento druh matraca spadá do stredne tvrdej alebo tvrdej kategórie, pričom svojou skladbou prihliada na správnu polohu a držanie tela počas spánku. Ak si uvedomíte, že bežný človek by mal stráviť jednu tretinu svojho dňa spaním a dalo by sa povedať, že až tretinu života, tak je enormne dôležité akú polohu počas tejto činnosti udržiava. Ortopedický matrac je rozumnou investíciou do vášho zdravia a to nielen v prípade existujúcich problémov s chrbticou, ale aj ako prevencia. Kvalitný ortopedický matrac prihliada nielen na hmotnosť zákazníka, ale jeho jednotlivé zóny sú prispôsobené rôznym častiam tela, ktoré ho počas spánku zaťažujú.

Vaša chrbtica si to zaslúži 

Určite mnohí z vás poznajú ten pocit, keď si po namáhavom dni už nevedia predstaviť nič lepšie, ako si ľahnúť do postele a oddýchnuť si. V prípade, že je vaše lôžko vybavené ortopedickým matracom, tak sa môžete spoľahnúť, že váš spánok bude plnohodnotný a ráno sa zobudíte plný energie a sily do nového dňa. Ak zvažujete kúpu matraca a chcete získať bližšie informácie o kvalitných ortopedický matracoch, odporúčame vám obrátiť sa na odborníkov, ktorých nájdete na internetovej stránke https://more-matracov.sk/.

Comments are closed.