Nadácie a dane

Nadácie a dane

Máte založenú nadáciu a prekvapuje vás, aké všetky povinnosti voči štátu máte? Áno, okrem zverejňovania výročnej správy je nevyhnutná aj účtovná závierka a podanie daňového priznania. Ak si robíte účtovníctvo sami, ale v oblasti daní ste trocha mimo, určite využite daňové poradenstvo, kde vám tím odborníkov ochotne poradí v každej vašej otázke. Veď viete ako sa medzi ľuďmi hovorí, jedinou istotou sú dane a keďže sa bavíme o finančnej správe Slovenska, ktorá má okrem iného na starosti aj dane, je potrebné sa k otázke daniam stavať zodpovedne.  

2% z dane pre Nadáciu

Daňové poradenstvo pre živnostníkov
Daňový poradca vám vysvetlí dane a zákony

Nadácia patrí medzi neziskové organizácie, teda je možné aby ste pre svoju nadáciu žiadali 2 percentá z daní od občanov Slovenskej republiky. Nie je to však také jednoduché a nemôžete ich žiadať hneď. Na to, aby ste sa mohli zaregistrovať na príjem dvoch percent z daní občanov, je potrebné aby ste už minimálne rok fungovali v čase keď sa budete registrovať na príjem 2%. Ukážeme si to na jednoduchom príklade, nadácia XY vznikla v roku júni 2019 na to aby mohla požiadať o dve percentá musí už fungovať nejakú tú dobu, teda keď bude prijímateľom minimálne rok už musí fungovať. Nadácia XY môže požiadať o registráciu na 2% od septembra 2020. Od septembra je totiž možné registrovať subjekty na príjem 2%. Nadácia XY sa teda zaregistruje v roku 2020 a 2 percentná bude môcť prijímať od roku 2021. K tomu ako 2% z dane fungujú, a aké sú vaše povinnosti potom čo sa týka daňového priznania, odvodov a podobne vám dokážu poradiť odborníci, ktorým daňové poradenstvo nerobí žiadny problém.

Pri výbere poradenstva buďte obozretný

V súčasnosti existuje veľké množstvo spoločností, ktoré poskytujú daňové poradenstvo. Je nevyhnutné aby ste mysleli na kvalitu spoločnosti, ktorú jednoducho zistíte podľa prístupu spoločnosti ku vám, alebo k vašej spoločnosti, teda ak sú ochotný vám odpovedať na vaše otázky, majú za sebou veľké množstvo spokojných zákazníkov a majú za sebou veľké množstvo skúseností ide o kvalitnú spoločnosť, ktorej môžete vaše dane zveriť. V prípade, že máte záujem o takúto spoločnosť, obráťte sa prosím na ich internetové stránky https://www.easystart.sk/.

Základné informácie o firme:

 EASY START, s.r.o.

Adresa: Cintorínska 9, 811 08 Bratislava 1

IČO: 48 300 501

DIČ: 2120133785

IČ DPH: SK2120133785

Kontaktné informácie

Tel.č.: +421 944 167 257

Adresa: Cintorínska 9, 811 08 Bratislava

E-mail: info@easystart.sk

Web: www.easystart.sk

Comments are closed.