Bito – Skladovacia technika, s. r. o.

Bito – Skladovacia technika, s. r. o.

Ak sa rozhliadneme okolo seba či už v sklade, v domácnosti alebo v obchode, všade sú prítomné regály. Regály predstavujú predmet, ktorého hlavným cieľom je uľahčiť manipuláciu s tovarom. Zabezpečujú tiež jednoduchšiu orientáciu. Regál je predmet, ktorý umožňuje na jeho ploche uskladniť tovar. Súbor viacerých regálov sa nazýva regálový systém, ktorý má podstatný vplyv na dosiahnutie optimálneho výkonu v skladovaní tovaru, prípadne pri manipulácii s ním. Aj keď existuje viacero druhov regálových systémov, možno ich rozdeliť do dvoch základných skupín na základe toho, kde sa regálový systém používa. Prvým typom je ľahký regálový systém, ktorý je vhodný do kancelárii, domácností alebo skladov. Tento typ je vhodný pre uskladnenie rôznych šanónov, krabíc či ľahšieho materiálu. Pre ľahký regálový systém je charakteristická menšia váha, nosnosť a jednoduchšia montáž. Pri tomto type regálového systému je tiež umožnené pridávať alebo odoberať jednotlivé regály – stačí len dokúpiť ďalší regálový diel. Druhým typom kompletného regálového systému je ten, ktorý je určený do hál a skladov, inak nazývaný aj priemyselný regálový systém. Tento typ nájdeme prevažne vo veľkých priemyselných skladoch. Vyznačuje sa veľkou nosnosťou a možnosťou ich rozšírenia. Priemyselný regálový systém je konštruovaný tak, aby umožnil jednotlivé regálové segmenty spájať a odpájať podľa aktuálnych skladových potrieb.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt regalove systémyV prípade regálového systému je veľmi dôležité jednotlivé regály upevniť. Ak nie je regálový systém upevnený, môže dôjsť k jeho prevráteniu a poškodeniu materiálu, čo sa môže podpísať na zhoršenej orientácii v sklade. Platí pravidlo – čím väčší regál, tým viac musí byť upevnený. Systém upevňovania regálov spočíva v ukladaní pätky do spodnej časti rámu, ktorá je upevnená šróbmi. Nesprávne upevnený regál sa môže podpísať aj na zdraví a bezpečnosti skladníkov. Upevnené regály je potrebné pravidelne kontrolovať. Je dôležité overovať ich stabilitu a bezpečnosť, prípadne či nedošlo k ich vybočeniu z konštrukcie.

Regálový systém sa používa takmer všade. Regály nájdeme jednak v obchodných domoch, domácnostiach, či v komerčných prevádzkach, ale svoje uplatnenie tiež nachádzajú aj vo väčších skladoch a priemyselných prevádzkach. Vďaka regálovým systémom dochádza k ľahšej orientácii v priestore, v ktorom sa nachádza. Ak je materiál uložený sa na regály dostatočne označený, umožňuje skladníkovi ľahšie sa v sklade zorientovať a s tovarom manipulovať. Regálový systém je veľmi populárny najmä v podnikoch a obchodných reťazcoch. Regály tiež umožňujú optimalizáciu priestoru. V súčasnosti je možné získať rôzne typy a druhy regálových systémov, dokonca aj regálové systémy vyrobené a zmontované priamo na mieru.

Základné informácie o spoločnosti Bito – Skladovacia technika, s. r. o.:

Sídlo spoločnosti: Sládkovičova 757/38A, Bánovce nad Bebravou 957 01

IČO: 36 761 508

Comments are closed.